Mám chytré Tělo                                                             od roku 2017


Motto:
Když už člověk jednou je, ...

Názorně uvidíme, jak funguje náš celoživotní přítel - naše tělo. V akci budou velké pohyblivé mechanické pomůcky (každá cca 1x1,5 metru) - modely: srdce, plíce, trávicí ústrojí, játra, ledviny, krevní oběh, svaly a kosti, řízení organizmu: nervy a hormony. Všechny propojené v jeden fungující celek.

Ukážeme si, jak naše tělo funguje, když je v pohodě a jak, když je ve stresu. Krátkodobém nebo dlouhodobém.

Ústřední myšlenkou pořadu je:   Jak si zvýšit sebevědomí, jak se bránit stresu, kdo nám pomůže splnit naše (reálná) přání.


Představení trvá cca 70 minut, má pevnou kostru obalenou improvizací - interakce s dětmi bývá plná nečekaných podnětů...

Ke konci školního roku 2022 mělo představení 390 repríz.

Podrobnější informace o konkrétní náplni, věkových skupinách, finančních podmínkách, technických požadavcích na představení, optimálních volných termínech apod. Vám rád pošlu do e-mailu nebo sdělím telefonicky.

Ze stránek škol:

ZŠ Nové město nad Metují:    https://www.zsmaleci.cz/index.php/2-uncategorised/345-mam-chytre-telo
V měsíci lednu se žáci 3. - 9. tříd účastnili fyzikálně -přírodopisného preventivního programu Mám chytré tělo. Naše tělo, celoživotní přítel, který nás nikdy neopustí, nám může pomoci splnit naše reálná přání, pochopit, jak v těle fungují a vzájemně se ovlivňují tělesné orgány a soustavy, co je stres - například z písemky nebo pocitu méněcennosti, co se v té chvíli odehrává v našem těle, jak se bránit dlouhodobému a krátkodobému stresu nebo jak si zvýšit zdravé sebevědomí.
Postřehy žáků:
Stroje, které znázorňovaly části těla, byly propracované a zajímavé.
Líbily se mi makety - pohyblivé části těla, protože dá práci, je sestrojit.
Fukar s vanilkou byl super.
Zjistil jsem, že jsem hmota.  
    žáci 6.ročníků
Přednášku jsem si velice užil. Už vím, jak se v některých chvílích zachovat. Základní jsou tři věty: „Všichni jsme stejní. Mám chytré tělo. Všechno je změna.“      
Přednášku jsem si opravdu užila. Byla o lidském těle a jeho zvláštnostech. Přednášel nám jeden veselý pán. Povídal nám třeba o jednom klukovi, kterého neměl nikdo rád. Ten jednou přišel do třídy s tím, že umí karate. Předvedl několik kousků a pak se ho všichni báli a už ho neotravovali. Přitom karate neuměl, naučil se jen pár věcí.                
    7.B
Program byl zdařilý, líbily se mi bublinkové a kouřové efekty, kterými pan Zezula show zpestřil. Zaujaly mě znalosti i to, jak rychle, plynule a bez zaváhání vše popisoval.                                                                                                   
Víme, co dělat, když si budeme připadat bezcenní. Občas jsou chvíle, které bolí, ale máme je nechat plynout a snažit se naplnit život drobnými radostmi.  
     9.A

ZŠ Smiřice:    https://www.zs-smirice.cz/mam-chytre-telo-id-7
Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací o fungování lidského těla.
Pan Zezula, bývalý učitel fyziky, nám s pomocí velkých modelů názorně představil z čeho je složené a jak funguje lidské tělo. Informace nám podal zábavně a přitom velice poučně. Odnášíme si tedy nejen nové informace, ale také dobrou náladu.
Již teď se těšíme na jeho další program z projektu Člověk a fyzika. Děkujeme.

 
Fotografie publikované s laskavým svolením ZŠ Smiřice

Foto "ze zákulisí":


Galerie obrázků, které jsem dostal od dětí.